۱۴۰۱ چهارشنبه ۱۶ آذر
English
صفحه اصلی
1401/06/01 سومین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بیرجند برگزار شد
سومین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بیرجند برگزار شد
🔸️به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بیرجند روز سه شنبه 25 تیر ماه 1401 سومین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بیرجند با حضور علی فاضلی فرد فرماندار شهرستان، نماینده دفتر ولی فقیه در استان، مدیر آموزش و پرورش بیرجند و سایر اعضا کمیته در سالن جلسات مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بیرجند برگزار شد .
🔸️در ابتدای جلسه بهدانی مدیر آموزش و پرورش و دبیر شورای آموزش و پرورش شهرستان ضمن خیرمقدم به میهمانان ارجمند و تقدیر و تشکر از همراهی و همکاری اعضای شورا، بر تامین فضای آموزشی در شهرستان و به ویژه شهرک امام علی(ع)، سایت اداری و سایر شهرک های اقماری حاشیه شهر تاکید و بر الزام انبوه سازان برای ساخت فضای آموزشی متناسب با فضای مسکونی طبق ماده 18 قانون تنظیم مقررات مالی و اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش تاکید نمود .
دبیر شورای آموزش و پرورش شهرستان در ادامه با توجه به نیاز شهرستان و جمعیت دانش آموزی بالا و میزبانی دانش آموزان سایر شهرستان ها در گردهمایی ها و مسابقات استانی که به میزبانی مرکز استان برگزار می گردد بر ساخت اردوگاه و فضای پرورشی متناسب با نیاز شهرستان تاکید نمود.
🔸️در ادامه فاضلی فرد فرماندار شهرستان بیرجند ضمن خیر مقدم به اعضای شورای آموزش و پرورش و تقدیر و تشکر از مجموعه همکاران در پیگیری و اجرایی شدن مصوبات شورا، بر جایگاه مهم آموزش و پرورش تاکید و افزود: برای ارتقای سطح کیفیت آموزش همه ارگان ها، ادارات و مردم باید همکاری نمایند.هرچند بر اساس اصل 30 قانون اساسی دولت موظف به ارائه خدمات تا دوره متوسطه می باشد.
💠(اصل 30 قانون اساسی؛
دولت موظف است وسایل آموزش و پرورش رایگان را برای همه ملت تا پایان دوره متوسطه فراهم سازد و وسایل تحصیلات عالی را تا سر حد خودکفایی کشور به طور رایگان گسترش دهد.)
🔸️لذا ضرورت دارد همه موسسات و ارگانها دولتی همکاری لازم را با آموزش پرورش داشته باشند که این بار سنگین از دوش آموزش و پرورش برداشته شود و همچنین مردم هم آموزش و پرورش را یاری کنند زیرا بحث آموزش زیرساخت است و اهمیت دارد و هرآنچه در این حوزه صرف میشود نه تنها هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری برای آینده است .
🔸️نماینده عالی دولت در شهرستان از سرانه فضای آموزشی شهرستان بیرجند به ویژه روستاهای حاشیه شهر که از میانگین استان خیلی پایین تر و اصلا زیبنده مرکز استان نیست به شدت انتقاد کرد.
فاضلی فرد رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان از اداره کل آموزش و پرورش استان و مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بیرجند که در فضاهای آموزشی حضور دارند انتقاد و گفت در این موضوع می بایست حتماً استان کمک کنند تا در اسرع وقت ساختمان اداری اداره کل آموزش و پرورش در سایت اداری تکمیل شود که با این جابجایی تقریبا 100 کلاس درس به سرانه آموزشی شهرستان بیرجند افروده خواهد شد همین اتفاق برای مدیریت شهرستان بیرجند هم باید رقم بخورد که فضای آموزشی در تصرف این مدیریت هم به سرانه آموزشی شهرستان اضافه گردد.
فاضلی فرد فرماندار بیرجند از کمیته پیگیری تامین فضای آموزشی که ذیل شورای آموزش و پرورش شهرستان است خواست تا جدی تر ورود پیدا کنند و مسائل را پیگیری نمایند.
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان خاطر نشان کرد: با عنایت به اینکه شهرستان بیرجند به عنوان پیشانی استان بوده و به تمام شهرستان های استان خدمات رسانی می کند می بایست بهترین فضا و امکانات را دارا باشد.
فاضلی فرد افزود: برای بهسازی اردوگاه شهید بهشتی نوفرست و تکمیل پروژه های طرح شهید سلیمانی از محل اعتبارات سفر دوم ریاست جمهوری به استان درخواست و پیش‌بینی اعتبار لحاظ خواهد گردید.

🇮🇷روابط عمومی فرمانداری بیرجند
https://chat.whatsapp.com/HhfkdowZYFd62L445Y7Xej
تعداد بازدید: 673
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal