۱۴۰۱ چهارشنبه ۸ تير
English
صفحه اصلی
1401/03/04 چهارمین جلسه هماهنگی تنظیم بازار و بررسی وضعیت آرد و نان شهرستان بیرجند برگزار شد
چهارمین جلسه هماهنگی تنظیم بازار و بررسی وضعیت آرد و نان شهرستان بیرجند برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری بیرجند، در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان، پس از ارائه گزارش مدیران دستگاه‌های اجرایی از روند تأمین و عرضه کالاهای اساسی و راهکارهای پیشنهادی برای سامان‌دهی وضعیت بازار، تصمیمات لازم برای تأمین مایحتاج عمومی مردم به اندازه کافی بویژه سامان‌دهی عرضه نان و کالاهای مشمول قیمت‌گذاری جدید اتخاذ شد.
فرماندار بیرجند در حاشیه این جلسه، از تمهیدات ویژه ستاد تنظیم بازار شهرستان برای سامان‌‌دهی وضعیت آرد و نان خبر داد و گفت: مقرر شده است با تشدید نظارت بر وضعیت پخت و عرضه نان، امکان دسترسی آسان مردم به نان فراهم و از تشکیل صف‌های طولانی مقابل نانوایی‌ها جلوگیری شود.
وی تأکید کرد: نظارت بر نانوایی‌ها توسط گروه‌های بازرسی جهاد کشاورزی، صمت و بسیج به صورت
مستمر و مرتب انجام می‌شود، اما این نظارت‌ها باید هدفمندتر و دقیق‌تر شود و مردم هم در این زمینه به دستگاه‌های مسئول کمک کنند.
فاضلی فرد درخصوص وضعیت کالاهای اساسی نیز گفت: هیچ مشکلی برای تولید و عرضه کالاهای اساسی در شهرستان نداریم و کمبودی در این زمینه احساس نمی‌شود و فروشگاه‌ها نیز باید از موجودی خود برای عرضه این کالاها به مردم مطمئن باشند.
وی با اشاره به افزایش حجم خریدهای مردم در روزهای ابتدایی طرح هدفمندی و عادلانه سازی یارانه ها، گفت: از مردم می‌خواهیم با آرامش و انبساط خاطر، خریدهای خود را انجام دهند و امیدواریم با تلاش دستگا‌های مسئول در تأمین به‌موقع و کافی کالاهای اساسی، طی روزهای آینده شاهد وضعیت عادی در بازار باشیم.
شکری، معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار نیز از تشکیل روزانه کمیته اقدام مشترک ستاد تنظیم بازار استان خبر داد و گفت: وضعیت تأمین و عرضه کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی مردم به صورت مرتب و لحظه‌ای توسط این کمیته رصد می‌شود و به مردم شهرستان اطمینان خاطر می‌دهیم که مشکلی در تأمین نیازمندی‌های آنان نداریم.


وارسته مدیر جهاد کشاورزی در چهارمین جلسه تنظیم بازار بیرجند با اشاره به اینکه از ابتدای طرح "همیاران بازار" 645 تخلف ثبت گردیده است، گفت: از این میزان 120 تخلف به گران فروشی، 21 مورد تقلب، 5 مورد تداخل صنفی، 22 مورد کم فروشی،128 مورد عدم درج قیمت، 91 مورد عدم ارائه فاکتور، 38 مورد کالای تاریخ گذشته، 15 مورد نداشتن پروانه کسب و 125 فقره سایرموارد بوده که در واحد بازرسی جهاد کشاورزی بیرجند به ثبت رسیده است.
وی ادامه داد: ارزش ریالی پرونده‌ تخلفات مذکور. 3،534،582،200 برآورد و به اداره تعزیرات حکومتی برای تعیین تکلیف ارسال گردیده است. 
مدیر جهاد کشاورزی بیرجند تخلفات ثبت شده در حوزه آرد ونان را 80 مورد عنوان کرد و افزود: ارزش ریالی تخلفات در این حوزه از ابتدای طرح تاکنون 1،827،343،710ریال برآورد شده است.
وارسته اذعان داشت: تاکنون از ابتدای طرح "همیاران بازار  6934مورد بازرسی از واحدهای صنفی انجام شده است.
وی بیان کرد: 4137 گشت مشترک بازرسی ونظارت از بازار با ادارات تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف، غله،  بازرسی کل، امنیت اقتصادی و... در جهادکشاورزی صورت گرفته است.
مدیر جهاد کشاورزی بیرجند جلسات برگزار شده تنظیم بازار و آرد و نان از سوی این مدیریت را 48 مورد عنوان کرد.
وی خاطر نشان کرد: طرح رصد و پایش بازار به صورت روزانه صورت می گیرد.
وارسته ادامه داد: در این بازدیدها مواردی از قبیل: گرانفروشی، تقلب، تداخل صنفی، کم فروشی، عدم ارائه فاکتور و کالای تاریخ مصرف گذشته مورد بررسی قرار می گیرد.
شهروندان عزیز می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در واحدهای صنفی با شماره 05632222663 داخلی 111 مدیریت بازرسی و تنظیم بازار جهادکشاورزی، شماره 124 اداره صمت و شماره 135 تعزیرات حکومتی گزارش نمایند تا پیگیری‌های لازم صورت گیرد.
 
 
 
تعداد بازدید: 247
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal