۱۴۰۲ دوشنبه ۳ مهر
English
صفحه اصلی
1401/03/28 پس از قریب به دو سال به جهت مرمت و بازسازی باغ و عمارت تاریخی رحیم آباد بازگشایی شد.
پس از قریب به دو سال به جهت مرمت و بازسازی باغ و عمارت تاریخی رحیم آباد بازگشایی شد.
با حضور دکتر قناعت استاندار خراسان جنوبی، فرماندار شهرستان بیرجند، مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی و جمعی از مدیران استانی و شهرستان پس از قریب به دو سال به جهت مرمت و بازسازی باغ و عمارت تاریخی رحیم آباد بازگشایی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بیرجند باغ و عمارت فاخر تاریخی رحیم آباد به جهت مرمت و بهسازی قریب به دوسال تعطیل شده بود که با اتمام کار مرمت و بهسازی بنای عمارت و برگزاری این مراسم از این پس باغ تاریخی رحیم آباد رسماً به روی گردشگران باز خواهد شد.
قدمت این بنا تاریخی حداقل به دوره زندیه برمیگردد.
در مرکز باغ عمارت ای ساخته شده است ویژگی های معماری آن تداعی کننده نوع معماری اواخر دوره قاجار و اوایل پهلوی می باشد.
🔹استاندار خراسان جنوبی در آیین بازگشایی مجدد باغ عمارت رحیم آباد گفت: مبلغ 2 میلیارد تومان اعتبار برای مرمت و بازسازی باغ و عمارت رحیم آباد بیرجند اختصاص یافته است
دکتر قناعت با بیان این مطلب در مراسم بازگشایی مجدد و بازدید از باغ و عمارت رحیم آباد بیرجند اظهار داشت: برای مرمت و بازسازی کامل این باغ و عمارت، 2 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار نیاز است که 2 میلیارد آن را ما اختصاص خواهیم داد.
🔹به گفته وی؛ برای دو تا سه هفته بعد، این مجموعه تمیز، بهسازی و بازسازی شده و گروه های نمایشی و صنایع دستی در محل مستقر شوند.
🔹وی در خصوص درخواست‌های ارائه شده در این بازدید هم اظهار داشت: جلسه‌ای با محوریت عباس زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، فرماندار بیرجند، مدیر کل بنیاد مستضعفان و مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان برگزار شود تا با ارائه بسته پیشنهادی، اصطبل پشت این بنای تاریخی به میراث فرهنگی اهدا گردد.
🔹استاندار تصریح نمود: بعد از برگزاری جلسات ابتدایی در استان، در نشست با مسئولان متولی در تهران، موضوع واگذاری این مکان را از طریق رئیس بنیاد مستضعغان پیگیری خواهیم کرد.
🔹قناعت همچنین خواستار پیگیری حل مشکل تأمین آب این باغ و عمارت تاریخی با همکاری فرمانداری و شهرداری بیرجند و شرکت آب و فاضلاب شد.
تعداد بازدید: 1567
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal