۱۴۰۱ جمعه ۲۱ مرداد
English
صفحه اصلی
1401/03/28 دومین جلسه اعضای اصلی شورای ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بیرجند برگزار شد.
دومین جلسه اعضای اصلی شورای ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بیرجند برگزار شد.
دومین جلسه اعضای اصلی شورای ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بیرجند با حضور فرماندار، امام جمعه و سایر اعضا در محل دفتر نماینده معزز ولی فقیه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بیرجند؛ فاضلی فرد فرماندار شهرستان بیرجند ضمن تشکر از فعالیت های ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان رعایت فریضه دینی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه را یک وظیفه عمومی و همگانی دانست. وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر دو فریضه مهم و دینی هستند که بدون نیاز به ابلاغ و حکم بعنوان یک وظیفه همگانی مطرح هستند و هرکس در هر جایگاهی باید این وظیفه را با رعایت شرایط و به نحو شایسته به انجام برساند.

فاضلی فرد در ادامه گفت: تنها عضویت در ستاد امر به معروف و نهی از منکر کافی نیست بلکه ترویج، توسعه و عمل به این فریضه باید در دستور کار همگان باشد و کسانی که اقدام به امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند باید خود الگو در این فریضه باشند.

وی با بیان اینکه باید شورای امر به معروف و نهی از منکر در کلیه ادارات به ریاست مدیر اداره تشکیل و جلسات مستمر برگزار و مصوبات آن جهت پیگیری به ستاد امر به معروف شهرستان گزارش گردد.

فاضلی فرد گفت؛ اهتمام به برگزاری نماز جماعت باشکوه اول وقت به عنوان بزرگترین معروف و رکن اصلی دین وظیفه اصلی مدیر اسلامی هست به مصداق آیه شریفه 41 سوره حج
فاضلی فردافزود؛ تنها راه ایمن‌سازی مردم از مشکلات و ناهنجاری‌های اجتماعی و فرهنگی توجه به فریضه امر به معروف و نهی از منکر است و توجه به این فریضه باید از سوی خانواده‌ها نیز با حساسیت خاصی دنبال شود زیرا هرچه آموزش در خانواده‌ها بیشتر و بهتر انجام شود، تبعات کمتری را در جامعه شاهد خواهیم بود.
وی در پایان افرود؛  یکی از راه‌های ترویج و گسترش معروفات و دوری از منکرات در جامعه تزریق آگاهی‌های مناسب از طریق تبلیغات محیطی و استفاده از ظرفیت فضای مجازی است.
وی تلاش برای احیای امر به معروف و نهی از منکر را نیازمند عزمی ملی دانست و گفت: با توجه به هجمه های گسترده دشمنان، تلاش ها باید مضاعف شود
تعداد بازدید: 316
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal