۱۴۰۲ پنج شنبه ۱۱ خرداد
English
صفحه اصلی
1401/03/25 آیین تکریم و معارفه مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند برگزار شد.
آیین تکریم و معارفه مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند برگزار شد.
مراسم تکریم و معارفه مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند با حضور فاضلی فرد فرماندار، موسوی نژاد مدیرکل آموزش و پرورش استان، و روسای ادارات و نهادهای دولتی، مدیران مدارس و فرهنگیان شهرستان بیرجند در محل سالن قلم چی برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بیرجند
علی فاضلی فرد فرماندار شهرستان بیرجند ضمن تشکر از حضار و تبریک دهه کرامت و ولادت با سعادت علی ابن موسی الرضا (ع) ،با اشاره به آیاتی از قرآن به تشریح جایگاه و اهمیت آموزش در دین مبین اسلام اشاره کرد و گفت: جامعه ی توسعه یافته و متعالی را انسانهای توسعه یافته می سازند و تربیت چنین انسانهایی در آموزش و پرورش صورت می گیرد.
فاضلی فرد در سخنانی در این مراسم با اشاره به اهمیت اداره آموزش و پرورش به عنوان عمیق ترین و بزرگترین نهاد اداری در حوزه های اجتماعی، فرهنگی، تربیتی و... اظهار داشت: اگر می خواهیم در حوزه فرهنگسازی و کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه گام برداریم باید به جامعه فرهیخته  فرهنگیان تکیه کنیم.
وی با بیان اینکه توسعه انسانی رکن اصلی توسعه پایدار است آموزش و پرورش زمینه ساز رشد فکری و اخلاقی انسان های یک جامعه است در جامعه ای که علم و دانایی محور توانمندی و توسعه باشد ارتقای کیفی آموزش و تربیت نسلی پژوهشگر و خلاق امری ضروری است محور توسعه جوامع انسانی توانایی است و توانایی محصول دانایی و دانایی یا دانش محصول آموزش است و آن آموزش ارزشمند است که به توانایی و خودباوری به خود اتکایی منجر شود.
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان همچنین از تلاش ها و زحمات علیرضا سورگی در مدت 3ماهه سرپرستی آموزش و پرورش شهرستان قدردانی کرد.
فاضلی فرد فرماندار شهرستان در ادامه نیز در سخنانی توجه ویژه به شان مقام معلم، حضور مستمر در مدارس، برنامه محوری، شایسته گزینی و جوان گزینی، توجه به رعایت عدالت آموزشی و تربیتی و شفافیت و سلامت مالی را از جمله اولویت های کاری رئیس جدید آموزش و پرورش بیرجند دانست.
در ادامه موسوی نژاد مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت جایی که معنویت بر پایه سیره عملی نبوی«ص» و اهل بیت عصمت و طهارت راهبرد تربیتی جامعه باشد، پایه‌های طاغوت سست شده و تفکر طاغوتیان از بین رفته و محو می‌شود.
سیدعلیرضا موسوی نژاد، در آیین معارفه مدیر جدید آموزش و پرورش بیرجند، اظهار کرد: امروز به عنوان متولیان امر تعلیم و تربیت اسلامی مکلف به اجرای قانون اساسی تعلیم و تربیت، یعنی سند تحول بنیادین هستیم.
وی، با بیان این که اولین قدم در راستای دستیابی به اهداف سند تحول، مشارکت عملی خانواده ها در فرایند تعلیم و تربیت و رعایت مسائل اخلاقی و تربیتی در کانون خانواده است، اذعان کرد: تسریع در نهادینه شدن سند تحول، مطالبه ای است که باید در ارکان، بین اقشار مختلف، نهادهای اجتماعی و آحاد جامعه شکل بگیرد.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، پرداختن به حواشی را آفت خطرناک فرایند، آموزشی، پرورشی و تربیتی برشمرد و خاطرنشان کرد: ما فرهنگیان، اعم از کادر ستادی و پرسنل آموزشی، مکلف به تربیت انسان های مومن، متعهد، ولایی، انقلابی، جهادی، توانمند و ماهر برای نظام مقدس تعلیم و تربیت و تشکیل تمدن نوین اسلامی هستیم، بنابراین از پرداختن به مسائلی که ما را از این هدف دور می سازد، باید پرهیز کنیم.

شایان ذکر است، در این آیین مجید بهدانی به عنوان مدیر جدید آموزش و پرورش شهرستان بیرجند معرفی و از زحمات علیرضا سورگی، که در سه ماهه اخیر سرپرستی آموزش و پرورش شهرستان بیرجند را متقبل شده بود، قدردانی شد.
گفتنی است؛ مجید بهدانی دکترای خود را از دانشگاه تربیت مدرس تهران اخذ کرده و سابقه 23سال سابقه خدمت در پست های اداری به عنوان کارشناس و رئیس اداره و آموزشی در مدارس استان و تهران را داراست.
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
تعداد بازدید: 1255
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal