۱۴۰۲ دوشنبه ۳ مهر
English
صفحه اصلی
1401/03/03 جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان بیرجند برگزار شد.
جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان بیرجند برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری بیرجند؛ کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان بیرجند به ریاست بیجاری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، دکتر زنگویی رئیس مرکز بهداشت شهرستان بیرجند و سایر اعضا در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان، در ابتدا نکاتی را در خصوص هفته سلامت و شعار هفته سلامت مبنی بر «سلامت ما،سلامت سیاره ما» بیان کرد.
دکتر زنگویی توجه دستگاههای اجرایی به تامین و ارتقای سلامت شهروندان شهرستان بیرجند را با توجه به دو موضوع مورد بحث کارگروه سلامت و امنیت غذایی خواستار شد.
وی در ادامه؛ با بیان وضعیت سلامتی آب شرب شهرستان بیرجند بر لزوم توجه ویژه به مسئله تامین آب سالم با توجه به شروع فصل گرما تاکید کرد.
در ادامه بیجاری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار افزود،
امنیت سلامتدر کنار امنیت داخلی و مرزهای ایران عزیزمان باعث اطمینان وآرامش خاطر مردم در جامعه اسلامی ما گردیده است، تلاش شبانه روزی و بی وقفه کادر درمان بالاخص در دوران دوساله مبارزه با ویروس منحوس کرونا جای تقدیر وتشکر دارد.
وی خاطر نشان کرد؛ برنامه و همت دولت جناب آیت ا...رئیسی در بحث تامین واکسن کرونا و ایجاد امنیت سلامتی به مردم، نشان داد که نه تنها نگاه نظام جمهوری اسلامی ایران به کشورهای به اصطلاح کدخدای جهانی نیست که بلکه دانش بومی ما در خصوص ساخت واکسن نشانه عزم و اراده قوی دانشمندان ایرانی ما را نشان می دهد و الان خروجی همت دولت سیزدهم در ایجاد ایمنی در برابر این ویروس را به عینه دیده می شود.
بیجاری بر هماهنگی و همکاری شرکت آب فاضلاب، با مجموعه بهداشت و درمان در جهت تامین آب شرب سالم با توجه به فرارسیدن فصل گرما برای شهروندان تاکید کرد.
وی در ادامه گشت‌های مشترک توسط ادارات نظارتی شهرستان همچون شهرداری، بهداشت محیط، دامپزشکی و ... را خواستار شد و نظارت بر اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی و همچنین برخورد با دست‌فروشان مواد غذایی و متخلفان و نظارت بیشتر بر نخاله‌های ساختمانی و فاضلاب توسط ادارات شبکه بهداشت و درمان، جهاد کشاورزی، محیط زیست، شرکت آب و فاضلاب و راهداری را بااهمیت خواند.
وی با تاکید بر اینکه نباید تمام دستورکار جلسه مربوط به حوزه بهداشت باشد، از تمام اداره‌ها درخواست کرد که مباحث مربوط به سلامت ازجمله حوادث ترافیکی، بیماریهای غیر واگیردار و ... را از طریق دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی پیگیری نمایند و در دستورکار جلسه قرار دهند.

در ادامه این جلسه پیرامون موضوع فاضلاب خانه شهر بیرجند و مشکلات زیست محیطی آن، اجرای دفع فاضلاب در روستاهای بخش مرکزی شهرستان بیرجند، بیماریهای منتقله از حشرات به انسان و... توسط مدعوین جلسه بحث وبررسی به عمل آمد.
در پایان جلسه با اهدای لوح تقدیر از زحمات ادارات همکار در گرامیداشت هفته سلامت قدردانی شد.
تعداد بازدید: 1634
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal