۱۳۹۹ دوشنبه ۲۰ مرداد
English
صفحه اصلی
1398/10/23 دهه فجر براي افتتاح فاز دوم مسكن محرومين به خراسان جنوبي خواهم آمد
دهه فجر براي افتتاح فاز دوم مسكن محرومين به خراسان جنوبي خواهم آمد
رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور در برنامه زنده گفتمان هفته اظهار داشت: دهه فجر براي افتتاح فاز دوم مسكن محرومين به استان خراسان جنوبي خواهم آمد.

به گزارش روابط عمومي بخشداري مركزي شهرستان بيرجند، معاون رييس جمهوري و رييس سازمان برنامه و بودجه گفت: خوشحالم كه دولت نماينده‌اي در اين استان دارد كه دلسوزانه كارها را دنبال مي‌كند و براي جهش توسعه‌اي در استان به نيروي پاي كار نياز بود.

محمدباقر نوبخت جمعه شب در برنامه تلويزيوني زنده «گفتمان هفته» شبكه خاوران خراسان جنوبي افزود: استاندار خراسان جنوبي طي يك سال گذشته امور استان را مجدانه در سازمان برنامه و بودجه و دولت پيگيري كرده كه اعتباراتي به استان اختصاص يابد تا اقدامات به موقع انجام شود كه قابل تقدير است.

وي گفت: با پيشنهاد استاندار با توجه به ظرفيت‌هاي اين استان درخصوص احداث نيروگاه خورشيدي براي اشتغال جوانان اعلام موافقت شد و در اين زمينه 10 هزار واحد نيروگاه را براي ساير استان‌ها و با كميته امداد و بسيج سازندگي توافق كرديم.

رييس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: استاندار خراسان جنوبي در اين سفر مجموعه‌اي از طرح‌هاي نيمه تمام استان را كه با تخصيص اعتبارات مي‌تواند تا پايان اين دولت به بهره‌برداري برسد، تهيه كرده كه براي اتمام طرح‌ها موافقت كرديم.

وي افزود: ما براي توسعه كشور يك برنامه ميان مدت داريم كه برنامه ششم توسعه آن برنامه را هدايت و راهبري مي‌كند و علاوه بر برنامه توسعه‌اي كه براي همه‌ استان‌هاي كشور داريم براي برخي استان‌ها كه استعداد فراواني دارند و به دلايل مختلف در سال‌هاي گذشته براساس استعدادشان فرصت در اختيارشان قرار نگرفته، يك برنامه تكميلي و ويژه داريم كه خراسان جنوبي جزو اين استان‌ها است.

معاون رييس جمهوري گفت: برنامه ويژه‌اي براي خراسان جنوبي را يك بار با حضور دكتر روحاني در اين استان در دولت يازدهم داشتيم كه براي 21 پروژه مبلغ 271 ميليارد تومان تعهد شد و پرداخت دولت حدود 626 ميليارد تومان بود كه 227 درصد بيش از تعهد براي استان پرداخت كرديم.

وي تصريح كرد: در اين زمينه 2 تا سه پروژه باقي مانده و 11 پروژه به اتمام رسيده است.

نوبخت افزود: اسفندماه سال گذشته كه به خراسان جنوبي سفر داشتم، 970 ميليارد تومان براي 26 پروژه از سوي دولت و رييس جمهوري تعيين شد كه در استان سرمايه‌گذاري شود و از اين مبلغ 470 ميليارد تومان سهم سال جاري بود كه از اين مقدار 290 ميليارد تومان تاكنون پرداخت شده و بقيه هم تا قبل از پايان امسال پرداخت مي‌شود.

وي همچنين گفت: همه جواناني كه در شهر ساكن هستند اگر براي بازگشت به روستاها عزم كنند، آمادگي داريم در روستاها براي آنان مسكن و اشتغال را ايجاد كنيم.

رييس سازمان برنامه و بودجه با بيان اينكه خراسان جنوبي استاني پرفرهنگ و با سابقه ديرينه است كه دانشمندان بزرگي دارد اضافه كرد: با مديركل صدا و سيماي خراسان جنوبي توافق كرديم كه پشتيباني مالي كنيم و با ياري دولت در اين استان يك سريال ملي از مشاهير و شخصيت‌هاي اين استان داشته باشيد.

وي همچنين گفت: آمادگي دارم در ماه‌هاي آتي براي افتتاح فاز دوم مسكن محرومان به استان خراسان جنوبي سفر كنم.

نوبخت در بخش ديگري از اين گفت و گو اظهار داشت: راه آهن پروژه بزرگي است كه در اين استان تحولي ايجاد خواهد كرد.

وي افزود: قرار است بيرجند را به شبكه ريلي سراسري وصل كنيم و طرحي كه مدنظر ما است از بندر اقيانوسي چابهار در شرق كشور شروع مي‌شود.

وي گفت: بند چابهار تنها بندري در كشور است كه به اقيانوس هند وصل مي‌شود و ما مي‌خواهيم بندر چابهار را به بيرجند و سپس مناطق ديگر وصل كنيم.

نوبخت افزود: براي اين كار ابتدا بايد چابهار را به زاهدان وصل كنيم و اين عمليات كه حدود بيش از 540 كيلومتر است الان در حال انجام است و براي آن 300 ميليون يورو توانستيم از صندوق تسهيلات بگيريم و قرارگاه سازندگي مسئوليت اجرا را برعهده دارد.

وي گفت: بندر اقيانوسي چابهار تنها بندري است كه تحريم نيست كه به نفع ما است و در نظر داريم اين بندر را به زاهدان، كرمان، طبس و بيرجند وصل كنيم و برنامه ما براي اين كار اين است كه بتوانيم بيرجند را به شبكه سراسري تا مسير يونسي گناباد مرتبط و از آن طرف به مشهد و سرخس متصل كنيم كه با اين كار نه تنها بيرجند به شبكه سراسري وصل مي‌شود بلكه به شبكه بين المللي نيز وصل خواهد شد.

رييس سازمان برنامه و بودجه عنوان كرد: سياست ما در كشور اين است كه شبكه ريلي را گسترش دهيم و طي سال‌هاي گذشته برنامه ما اين بوده استان‌هايي كه به شبكه ريلي وصل نيستند را به شبكه ريلي وصل كنيم و در اين جهت همدان، كرمانشاه، آذربايجان غربي و گيلان را به شبكه سراسري وصل كرديم.

وي اظهار داشت: بيرجند نيز جزو اولويت ما در زمينه راه آهن است و بخش فايناسي براي آن در نظر داريم كه تامين مالي صورت بگيرد و با تمام توان تلاش مي‌كنيم اين افتخار براي دولت تدبير و اميد باشد كه خراسان جنوبي به شبكه سراسري وصل شود.

وي درخصوص اتصال راه آهن فردوس به شبكه ريلي هم گفت: يكي دو نقطه ديگر است كه به صورت آنتني مي‌توانيم به شبكه ريلي وصل كنيم و استاندار خراسان جنوبي پيگير اين موضوع است.

نوبخت گفت: مردم خراسان جنوبي از نظر تدين، سختكوشي و انسانيت در كشور شهره هستند و ما تلاش مي‌كنيم خدمات شايسته مردم را با منابع موجود ارايه كنيم.
تعداد بازدید: 250
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal