۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۲ مرداد
English
صفحه اصلی
1398/10/23 طي دو سال 970 ميليارد تومان براي طرح‌هاي زيرساختي خراسان جنوبي پرداخت مي كنيم
طي دو سال 970 ميليارد تومان براي طرح‌هاي زيرساختي خراسان جنوبي پرداخت مي كنيم
معاون رييس جمهوري و رييس سازمان برنامه و بودجه گفت: به نمايندگي از دولت تعهد مي‌دهم در راستاي مقاومت، به مقام معظم رهبري پيام خود را برسانيم كه دولت در برابر اين تحريم مي‌ماند و كشور را تحت هر شرايطي اداره مي‌كنيم.

به گزارش روابط عمومي بخشداري مركزي شهرستان بيرجند، محمدباقر نوبخت عصر جمعه در آيين بهره‌برداري از 2 هزار واحد مسكن روستايي استان خراسان جنوبي كه در روستاي «هج و نج» از توابع شهرستان بيرجند برگزار شد افزود: هرچند شرمنده ملت هستيم اما با همين منابع كوچك تلاش مي‌كنيم عمران و آباداني را به جاي جاي كشور ببريم.

وي گفت: هدف دشمن اين است كه با جنگ و تحريم، مردم را از خدمت مسؤولان محروم كند ولي در پيشگاه مردم تعهد مي‌كنم به رغم همه تحريم‌هايي كه دشمنان در راس آن آمريكا انجام مي‌دهند تا ما را از خدمت بازدارند هرچند دچار سختي مي‌‎شويم اما تسليم نخواهيم شد.

معاون رييس جمهوري اظهار داشت: با وجود همه مشكلات همچنان همه پرداخت‌هاي حقوق كاركنان، بازنشستگان، افراد تحت پوشش نهادهاي حمايتي و هر آن شخصي كه از دولت مستمري و حقوق مي‌گيرد را طبق روال گذشته و شرايط غير تحريم انجام مي‌دهيم.

وي افزود: براساس آمار 9 ماه گذشته از سال 39 هزار و 500 ميليارد تومان در همين شرايط تحريم براي طرح‌ها و پروژه‌هاي مختلف در سطح كشور پرداخت كرديم و هزاران ميليارد تومان ديگر تا ماه‌هاي آينده پرداخت مي‌شود.

نوبخت گفت: اين پيام به مردم ايران است كه خدمتگزاران به هيچ وجه به وعده‌هاي توخالي مذاكره و كوتاه آمدن رضايت نمي‌دهند و مقاومت مي‌كنند.

وي ادامه داد: به كساني كه در مباحث بودجه و مسايل مختلف همواره ما را زير سوال مي‌برند اطمينان مي‌دهيم اين كشور را با هر شكلي كه هست اداره مي‌كنيم البته بابت سختي‌ها از مردم شرمنده هستيم.

رييس سازمان برنامه و بودجه با بيان اينكه تلاش مي‌شود تا پايان سال هزاران ميليارد تومان براي طرح‌هاي عمراني هزينه شود گفت: همين كار را براي سال آينده انجام مي‌دهيم و تا پايان امسال غير از احداث و افتتاح اين واحدهاي مسكوني روستايي شاهد افتتاح طرح‌هاي بزرگ ديگري خواهيد بود كه اميد است با انعكاس درست رسانه‌ها و صدا و سيما اين پيام به دشمنان برسد كه ما مرد استقامت هستيم و استقلال كشور را به هيچ چيز نمي‌فروشيم.

وي افزود: خرسنديم كه با همدلي موجود بين سه قوه و هدايت رهبر معظم انقلاب، به طور منسجم براي خدمات بيشتر تلاش مي‌كنيم.

نوبخت ضمن ابراز خشنودي از سفر مجدد به خراسان جنوبي گفت: در اين سفر و سفر قبل با يك چهره ديگر از نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران مواجه هستيم.

وي اظهار داشت: يك چهره براي توسعه و عمران كشور در زيرساخت‌ها فعال است و مردم اين روزها و اين سال‌ها مرتب شاهد افتتاح زيرساخت‌هاي اساسي از جمله ريل و راه آهن هستند.

معاون رييس جمهوري با اشاره به افتتاح خط ريلي بين 2 شهر ميانه و بستان آباد به طول 132 كيلومتر گفت: همان روز مردم بستان آباد با دعوت رييس جمهوري به مشهد مقدس سفر كردند و قبل از آن هم در استان‌هاي گيلان، آذربايجان غربي، همدان و كرمانشاه همين سفر به مشهد مقدس انجام شد.

وي اظهار داشت: مراكز اين استان‌ها در سال‌هاي اخير به شبكه سراسري وصل شد و بيرجند هم به شبكه سراسري ريلي وصل خواهد شد.

نوبخت با بيان اينكه بزرگراه‌ها و راه‌هاي متعددي در 40 سال توسط دولت‌هاي مختلف ساخته شده كه يك وجه توسعه و عمران است گفت: چهره ديگر نظام جمهوري اسلامي، خدمت به محرومان و انسان‌هاي شريفي است كه در روستاها ساكن هستند.

وي افزود: تاكيد بنيانگذار انقلاب اسلامي اين بود كه به مردم ساكن در روستاها رسيدگي شود، سفارش ويژه مقام معظم رهبري به دولت همواره همين بوده و رييس جمهوري نيز به سازمان برنامه و بودجه تاكيد داشته كه از نهادهاي انقلابي براي كمك به مردم پشتيباني شود.

رييس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به مشاركت 2 نهاد انقلابي بنياد مسكن و كميته امداد در ساخت مسكن روستايي اظهار داشت: اين خدمات نشان مي‌دهد كه براي مسكن و امداد نظام جمهوري اسلامي به نحوه شايسته نهادسازي كرده و ثمرات آن را نيز ديده است.

وي ادامه داد: در كمتر از 10 ماه گذشته شاهد خدمات اين 2 نهاد با پشتيباني سازمان برنامه و بودجه هستيم كه ثمره آن احداث واحدهاي مسكوني در روستاهاي مختلف استان بوده و هُج و نُج نمونه‌اي از كار در ساير روستاها است.

نوبخت گفت: غير از ساخت 10 هزار واحد مسكوني كه در تعهد بنياد مسكن و كميته امداد است با پشتيباني سازمان برنامه و بودجه در سراسر استان 970 ميليارد تومان از سوي دولت تعهد كرديم كه در 2 سال براي طرح‌هاي زيرساختي استان پرداخت كنيم.

وي با بيان اينكه سهم امسال از اين رقم حدود 470 ميليارد تومان است افزود: از اين ميزان تاكنون 290 ميليارد تومان پرداخت و 180 ميليارد تومان تا پايان سال پرداخت مي‌شود.

وي با بيان اينكه ساخت 10 هزار واحد مسكوني خراسان جنوبي در مراحل نهايي قرار گرفته است گفت: امروز 2 هزار واحد كه قابل سكونت بود، به بهره‌برداري رسيد و واحدهايي كه در مرحله نازك كاري يا ساير موارد است هنوز در آمار افتتاح گنجانده نشده است.

وي ادامه داد: هدف همه خدمات 40 سال گذشته با سياست‌هاي بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران بسط و توسعه كمك‌ها به انسان‌هاي شايسته ساكن در روستاها است.

نوبخت با بيان اينكه البته بايد كارهاي بيشتري انجام مي‌شد تصريح كرد: اگر دچار ترور منافقان نمي‌شديم و رييس جمهور و نخست وزير و بسياري از مسؤولان به خاك و خون در نمي‌غلتيدند يا هشت سال جنگ بر ما تحميل نمي‌شد و دچار محاصره اقتصادي نبوديم آنوقت چقدر مي‌توانستيم به مردم خدمت كنيم.

وي ضمن اعلام آمادگي دولت براي ايجاد اشتغال در روستاها اضافه كرد: آماده هستيم هر جواني كه از اين روستا مهاجرت كرده، اگر برگردد متعهد مي‌شويم براي او خانه بسازيم و هم شغل ايجاد كنيم.

نوبخت افزود: با كمك نيروگاه‌هاي خورشيدي مي‌توان مشاغل خرد ايجاد كرد و براي ايجاد كارخانه‌هايي كه جوانان مشغول كار شوند، از سوي دولت به نحوه شايسته پشتيباني مي‌كنيم.

وي با تاكيد بر اينكه روستاي هج و نج مي‌تواند يك نمونه از كارهاي انجام شده در ساير روستاها شود گفت: اميد است با كمك و همكاري دستگاه‌ها هيچ بيكاري در اين روستا نداشته باشيم.

رييس سازمان برنامه و بودجه خواستار تشكيل گروه كاري متشكل از سازمان مديريت و برنامه ريزي، بنياد مسكن و كميته امداد با نظارت نماينده عالي دولت در استان شد و گفت: اين تيم سفري به روستاهاي اطراف داشته باشند و برآورد كنند كه چه اموري براي زنده شدن اين روستاها مي‌توان انجام داد.

وي يادآور شد: حتي اگر به صورت موردي افراد نياز به معالجه و مساعدت داشته باشند ما متعهد به كمك هستيم و اميدوارم كه گزارش اين بازديد كميته كاري از روستاهاي اطراف در آينده نزديك ارايه شود.

نوبخت همچنين با اشاره به پيگيري‌هاي مجدانه استاندار خراسان جنوبي در سازمان برنامه و بودجه براي امور عمراني استان، از تلاش نمايندگان مردم خراسان جنوبي در مجلس شوراي اسلامي نيز تقدير كرد.

فاز اول ساخت مسكن نيازمندان در استان خراسان جنوبي شامل 2 هزار واحد مسكن روستايي با حضور معاون رييس جمهوري و رييس سازمان برنامه و بودجه در اين استان به بهره‌برداري رسيد.

محمدباقر نوبخت رييس سازمان برنامه و بودجه اسفند سال گذشته به خراسان جنوبي سفر كرد و اين سفر منجر به تصويب سند توسعه ميان مدت استان شد كه يكي از اهداف سفر امروز نوبخت، بررسي ميزان پيشرفت برنامه‌هاي توسعه استان و پيگيري مصوبات سفر قبلي است.
تعداد بازدید: 262
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal