۱۳۹۹ دوشنبه ۲۰ مرداد
English
صفحه اصلی
1398/10/23 هرگونه خدمات دهي به مردم، منوط به ارائه كارت هوشمند ملي
هرگونه خدمات دهي به مردم، منوط به ارائه كارت هوشمند ملي
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار خراسان جنوبي گفت: با توجه به زيرساختهاي فراهم شده در زمينه صدور كارت هوشمند ملي ، بيش از 91 درصد جمعيت واجد شرايط اين استان، براي دريافت كارت هوشمند ملي ثبت نام نموده اند.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي ، ناصرخوش خبر كه رياست دومين شوراي هماهنگي ثبت احوال استان را به عهده داشت با بيان اين مطلب، تأكيد كرد: ارائه كارت هوشمند ملي به بيش از 91 درصد جمعيت استان، كاري بزرگ و قابل توجه است.
وي افزود: لازم است به منظور استفاده صددرصدي هم استاني هاي عزيز از كارت هوشمند ملي، موضوع به كليه دستگاه هاي اجرايي استان ابلاغ شود تا عرضه هرگونه خدماتي را به ارائه كارت هوشمند ملي منوط نمايند.
به گفته وي؛ در حال حاضر اقدامات خوبي در بحث صدور كارت هوشمند اسناد سجلي و هويتي با بهره گيري از امكانات الكترونيكي انجام گرفته است كه زمينه جعل و سوء استفاده از اسناد ياد شده را كم كرده، تقويت ضريب اعتماد جامعه را به همراه داشته است.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار در ادامه با اشاره به اين كه ثبت احوال با بهره گيري از ابزارهاي نوين در ارائه آمار جمعيتي وقايع چهارگانه و صدور اسناد هويتي و سجلي پيشگام است، گفت: امروزه ثبت احوال، تشكيلاتي مؤثر و كارآمد در برنامه ريزي ها و سياست گذاري هاي توسعه اي كشور مي باشد.
خوش خبر خاطرنشان كرد: نقش ثبت احوال در هويت بخشي ملي و همچنين انتظام بخشي و روشن كردن وضعيت احوال شخصيه افراد جامعه بسيار پراهميت است.
وي ضمن تبريك روز ثبت احوال به همه فعالان اين حوزه، تلاش ثبت احوال استان خود در رفع مشكلات مردم و جلب رضايت آنان را ستود و تصريح نمود:اعضاي شوراي هماهنگي ثبت احوال استان مي بايست، امر كمك و همكاري با اين دستگاه اجرايي را در اولويت كاري خود قرار دهند تا شاهد استمرار توفيقات ثبت احوال استان باشيم.
رييس شوراي هماهنگي ثبت احوال استان، بعد از استماع موارد مطرح شده در جلسه و ضمن بررسي مشكلات مردم در اين زمينه، جهت رفع موانع موجود، پيشنهاداتي ارائه نمود.
خوش خبر گفت:از آن جايي كه يكي از مهمترين اقدامات اطلاعاتي اسناد وفات، درج علت فوت است كه آثار حقوقي نيز درپي دارد لذا درج صحيح آن در گواهيها الزامي است اما در مواردي پزشكان در گواهيهاي صادره، علت فوت را به صورت ناخوانا يا با حروف لاتين قيد مي نمايند كه قابل انتقال به اسناد نيست و اين موجب نارضايتي بستگان متوفي را در پي دارد.
وي تأكيد كرد: لازم است موضوع به كليه صادر كنندگان گواهي وفات اعلام شود تا ضمن درج كد هر يك از علل وفات، از درج علت فوت به صورت ناخوانا يا لاتين خودداري نمايند.
به گفته وي؛ سرعت عمل نيروي انتظامي در پاسخ به استعلامات اداره ثبت احوال درخصوص افراد فاقد شناسنامه و اعلام صحيح كلاسمان انگشت نگاري به صورت خوانا و همچنين كاهش تعرفه انجام آزمايش DNA جهت اينگونه افراد نيز مي بايست در دستور كار حوزه هاي مرتبط قرار گيرد. معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار متذكر شد: نظر به اين كه تأخير مراجع امنيتي و اطلاعاتي در پاسخگويي به تعدادي از پرونده هاي فاقدين ورقه يا افراد مشكوك التابعه، مدت زمان رسيدگي به پرونده ها را طولاني مي نمايد و اين امر موجبات نارضايتي افراد را در پي داشته لذا مراجع مذكور مكلفند در پاسخ استعلامات به اين پرونده ها تسريع نمايند.
تعداد بازدید: 258
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal