۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۸ تير
English
صفحه اصلی
1397/06/17 قاچاق كالا چرخه سالم اقتصاد ملي را به خطر مي‌اندازد.
قاچاق كالا چرخه سالم اقتصاد ملي را به خطر مي‌اندازد.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان بيرجند ، فرماندار بيرجند در جلسه كميسيون برنامه‌ريزي هماهنگي و نظارت بر مبارزه با قاچاق كالا و ارز شهرستان بيرجند با اشاره به ضرورت مبارزه با قاچاق كالا و ارز اظهار داشت : قاچاق كالا تهديدكننده توليد داخلي است و چرخه سالم اقتصاد ملي را با خطر روبه‌رو مي‌كند .
وي افزود : در بحث قاچاق ارز در شهرستان بيرجند تاكنون مشكلي وجود نداشته است و اكثر موارد مربوط به قاچاق كالا بوده است و خوشبختانه با همكاري دستگاه‌هاي ذي‌ربط در بسياري از جاها قاچاق كالا نيز كمرنگ و يا از بين رفته است.
فرماندار شهرستان بيرجند با تاكيد بر اينكه بايد در بحث قاچاق كالاهاي سلامت محور نسبت به گذشته توجه بيشتري شود بيان كرد: در اين راستا يكي از مهمترين دلايل به علت افزايش تورم و جذابيت بيشتر براي ورود كالاهاي قاچاق محور از مرزها است كه بايد با هوشياري و حساسيت بيشتري در اين زمينه ورود پيدا كرد.
وي به نظارت بر آرايشگاه‌هاي زنانه و مردانه اشاره كرد و گفت: در اين راستا نظارت بر 900 تا يك هزار آرايشگاه در بيرجند انجام شده كه حدود 700 آرايشگاه زنانه است و به صورت مرتب نظارت صورت مي‌گيرد همچنين بازديدهاي مشتركي با معاونت غذا و دارو در اين زمينه انجام مي‌شود.
ناصري يكي از مهمترين راه‌هاي پيشگيري از عرضه كالاهاي قاچاق را در جامعه فرهنگ‌سازي عنوان كرد و اظهار داشت: در اين راستا رسانه‌ها نقش بسيار موثري دارند.
وي افزود: بر اساس دستور مقام معظم رهبري كالاهايي كه به صورت قاچاق وارد كشور مي‌شوند و قاچاق بودن آن محرز مي‌شود بايد معدوم شوند.

تعداد بازدید: 41
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal