۱۴۰۱ پنج شنبه ۹ تير
English
صفحه اصلی
 • شعارسال
 • تصویر شماره90
 • تصویر شماره دو 1401
 • تصویر شماره یک 1401
 • پیام نوروزی فرماندار شهرستان بیرجند به مناسبت فرارسیدن سال نو
آخرین اخبار
ارتباط با فرماندار
اخبار دفتر
 • پس از قریب به دو سال به جهت مرمت و بازسازی باغ و عمارت تاریخی رحیم آباد بازگشایی شد.
  با حضور استاندار خراسان جنوبی
  با حضور دکتر قناعت استاندار خراسان جنوبی، فرماندار شهرستان بیرجند، مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی و جمعی از مدیران استانی و شهرستان پس از قریب به دو سال به جهت مرمت و بازسازی باغ و عمارت تاریخی رحیم آباد بازگشایی شد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بیرجند باغ و عمارت فاخر تاریخی رحیم آباد به جهت مرمت و بهسازی قریب به دوسال تعطیل شده بود که با اتمام کار مرمت و بهسازی بنای عمارت و برگزاری این مراسم از این پس باغ تاریخی رحیم آباد رسماً به روی گردشگران باز خواهد شد. قدمت این بنا تاریخی حداقل به دوره زندیه برمیگردد.
  1401/03/28
 • دومین جلسه اعضای اصلی شورای ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بیرجند برگزار شد.
  با حضور فرماندار شهرستان بیرجند
  دومین جلسه اعضای اصلی شورای ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بیرجند با حضور فرماندار، امام جمعه و سایر اعضا در محل دفتر نماینده معزز ولی فقیه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بیرجند؛ فاضلی فرد فرماندار شهرستان بیرجند ضمن تشکر از فعالیت های ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان رعایت فریضه دینی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه را یک وظیفه عمومی و همگانی دانست. وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر دو فریضه مهم و دینی هستند که بدون نیاز به ابلاغ و حکم بعنوان یک وظیفه همگانی مطرح هستند و هرکس در هر جایگاهی باید این وظیفه را با رعایت شرایط و به نحو شایسته به انجام برساند.
  1401/03/28
 • آیین تکریم و معارفه مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند برگزار شد.
  با حضور فرماندار شهرستان بیرجند
  مراسم تکریم و معارفه مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند با حضور فاضلی فرد فرماندار، موسوی نژاد مدیرکل آموزش و پرورش استان، و روسای ادارات و نهادهای دولتی، مدیران مدارس و فرهنگیان شهرستان بیرجند در محل سالن قلم چی برگزار شد . به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بیرجند علی فاضلی فرد فرماندار شهرستان بیرجند ضمن تشکر از حضار و تبریک دهه کرامت و ولادت با سعادت علی ابن موسی الرضا (ع) ،با اشاره به آیاتی از قرآن به تشریح جایگاه و اهمیت آموزش در دین مبین اسلام اشاره کرد و گفت: جامعه ی توسعه یافته و متعالی را انسانهای توسعه یافته می سازند و تربیت چنین انسانهایی در آموزش و پرورش صورت می گیرد. فاضلی فرد در سخنانی در این مراسم با اشاره به اهمیت اداره آموزش و پرورش به عنوان عمیق ترین و بزرگترین نهاد اداری در حوزه های اجتماعی، فرهنگی، تربیتی و... اظهار داشت: اگر می خواهیم در حوزه فرهنگسازی و کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه گام برداریم باید به جامعه فرهیخته  فرهنگیان تکیه کنیم.
  1401/03/25
 • چهارمین جلسه هماهنگی تنظیم بازار و بررسی وضعیت آرد و نان شهرستان بیرجند برگزار شد
  به ریاست فرماندار شهرستان بیرجند
  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری بیرجند، در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان، پس از ارائه گزارش مدیران دستگاه‌های اجرایی از روند تأمین و عرضه کالاهای اساسی و راهکارهای پیشنهادی برای سامان‌دهی وضعیت بازار، تصمیمات لازم برای تأمین مایحتاج عمومی مردم به اندازه کافی بویژه سامان‌دهی عرضه نان و کالاهای مشمول قیمت‌گذاری جدید اتخاذ شد. فرماندار بیرجند در حاشیه این جلسه، از تمهیدات ویژه ستاد تنظیم بازار شهرستان برای سامان‌‌دهی وضعیت آرد و نان خبر داد و گفت: مقرر شده است با تشدید نظارت بر وضعیت پخت و عرضه نان، امکان دسترسی آسان مردم به نان فراهم و از تشکیل صف‌های طولانی مقابل نانوایی‌ها جلوگیری شود.
  1401/03/04
 • جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان بیرجند برگزار شد.
  به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار
  به گزارش روابط عمومی فرمانداری بیرجند؛ کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان بیرجند به ریاست بیجاری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، دکتر زنگویی رئیس مرکز بهداشت شهرستان بیرجند و سایر اعضا در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد. رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان، در ابتدا نکاتی را در خصوص هفته سلامت و شعار هفته سلامت مبنی بر «سلامت ما،سلامت سیاره ما» بیان کرد. دکتر زنگویی توجه دستگاههای اجرایی به تامین و ارتقای سلامت شهروندان شهرستان بیرجند را با توجه به دو موضوع مورد بحث کارگروه سلامت و امنیت غذایی خواستار شد. وی در ادامه؛ با بیان وضعیت سلامتی آب شرب شهرستان بیرجند بر لزوم توجه ویژه به مسئله تامین آب سالم با توجه به شروع فصل گرما تاکید کرد.
  1401/03/03
نظرسنجی
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal