۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۰ خرداد
English
صفحه اصلی
1396/06/22 دولت تدبير و اميد توجه واهتمام ويژه اي به روستاها دارد .
دولت تدبير و اميد توجه واهتمام ويژه اي به روستاها دارد .

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بيرجند ، اهالي روستاهاي برزج ، چاج و نوفرست روز گذشته ميزبان فرماندار بيرجند ، نماينده مردم بيرجند ، درميان و خوسف در مجلس شوراي اسلامي ، بخشدار مركزي و مديران دستگاه هاي اجرائي بودند و از نزديك درخواست ها و مشكلات خود را مطرح كردند.
ناصري با بيان اينكه مهمترين درخواست و مشكلات روستائيان در حوزه آبرساني،راه روستائي،گازرساني،لايروبي قنوات و لوله گذاري مزارع در حوزه كشاورزي و راه اندازي فرستنده ديجيتال است اظهار داشت : مشكل آب شرب در اكثر روستاها موضوع اصلي است و اقداماتي در بحث اصلاح و توسعه شبكه هاي آبرساني در برخي از روستاها صورت خواهد گرفت .
وي ادامه داد: راهكار اصلي در حل موضوع آب در روستاها صرفه جوئي و تغيير الگوي مصرف توسط روستائيان است .
فرماندار بيرجند با اشاره به اينكه دولت تدبير و اميد توجه و اهتمام ويژه هاي به روستاها دارد و اقدامات شاخصي در دولت يازدهم صورت گرفته است بيان داشت : اجراي بيش از 160 كيلومتر لوله گذاري اراضي كشاورزي ، اختصاص بيش از 5460 تن قير رايگان و آسفالت بيش از 234000 متر مربع معابرو راه روستائي را مي توان از شاخص ترين اقدامات دولت يازدهم در روستاهاي بخش مركزي بيرجند برشمرد.
ناصري به توجه ويژه دولت در بحث توسعه اينترنت در روستاها اشاره كرد و گفت : روستائيان مي توانند از طريق بستر فراهم شده به معرفي روستاي خود در زمينه جذب گردشگر و ايجاد اقامتگاه هاي بوم گردي و معرفي محصولات و صنايع دستي پرداخته و از اين طريق به اقتصاد روستا نيز كمك كنند.
فرماندار بيرجند با تصريح اينكه روستائيان نمونه بارز عمل به اقتصاد مقاومتي هستند گفت : روستائيان مي توانند با توليد محصولات كشاورزي سالم، نياز كشور به خارج را قطع نمايند همانگونه كه در توليد گندم به خودكفائي رسيديم.
وي ادامه داد : دولت تسهيلات ويژه اي را جهت راه اندازي و اجراي طرح هاي اقتصادي در روستاها در نظر گرفته است و از حضور بخش خصوصي استقبال مي كند .
ناصري خطاب به بانوان حاضر در جلسه گفت : شركت تعاوني روستائي زنان خراشاد نمونه بارز يك كار گروهي موفق در زمينه اشتغال و كسب و كار است كه بانوان روستاها با الگو برداري از آن مي توانند در روستاي خود در زمينه اشتغال فعاليت نمايند .
وي افزود : با ثبت ملي حوله بافي خراشاد و فراهم شدن آموزش رايگان اين رشته از سوي دهياري ها در سطح روستاها، بانوان مي توانند با حضور در دوره هاي آموزشي ضمن احيا و رونق اين هنر كه مختص شهرستان بيرجند مي باشد، به اقتصاد خانواده نيز كمك كنند. 

 
تعداد بازدید: 138
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal