۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۰ خرداد
English
صفحه اصلی
1396/05/01 ايجاد سازمان هواشناسي از خدمات پروفسور گنجي به كشور است.
ايجاد سازمان هواشناسي از خدمات پروفسور گنجي به كشور است.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري بيرجند، آيين پنجمين سالگرد درگذشت پروفسور گنجي، پدر علم جغرافياي نوين با حضور فرماندار بيرجند، جمعي از مسئولين استاني و شهرستاني و اقشار مختلف مردم آرامگاهش در بوستاني كه به نام وي نامگذاري شد؛ برگزار شد. 
مهندس علي ناصري فرماندار بيرجند در اين مراسم گفت: ايجاد سازمان هواشناسي كه نقش مهمي بخشهاي مختلف اقتصادي، خصوصاً حمل و نقل هوايي و كشاورزي دارد، يكي از خدمات بزرگ پروفسور محمد حسن گنجي به كشور ايران است.
وي افزود: دانشگاه بيرجند از سوي وي بنيانگذاري شد و امروز آنچه در توسعه و آينده بيرجند تاثير دارد اين مركز آموزش عالي به عنوان بزرگترين واحد دانشگاهي شرق كشور است.
ناصري با اظهار اينكه اين دانشگاه به عنوان صدقه جاريه و يادبود مرحوم گنجي است، ادامه داد: علم و دانش زيربناي توسعه است و اگر به دنبال توسعه و آباداني و روزهاي بهتر براي فرزندان خود هستيم بايد به توسعه علم و دانش توجه كنيم.
وي اضافه كرد: افرادي مثل مرحوم گنجي و ديگر دانشمنداني كه به توسعه علم و دانش در اين سرزمين كمك كرده اند، نام آنها در كشور جاويدان شده است.
فرماندار بيرجند بيان كرد: مرحوم گنجي پنج سال است در ميان ما نيست و بايد با فراهم كردن فرصت هاي علمي براي دانش پژوهان، راه او را ادامه دهيم.
ناصري يادآور شد: ما آنچه به عنوان يادبود آن مرحوم برگزار مي كنيم، بيشتر با هدف معرفي اهداف و برنامه هاي اوست و ايجاد مركزي با انديشه توسعه علمي، خصوصاً علم جغرافيا مي تواند دانشجويان اين حوزه را ياري كند تا در آينده اين راه را با صلابت بيشتر ادامه دهند.
وي افزود: اگر نكوداشتي از دانشمندي انجام مي شود در حقيقت بزرگداشت از مقام علم و عالم و جايگاه پژوهش و تحقيق است. 
فرماندار بيرجند پروفسور گنجي را يكي از مفاخر ايران زمين دانست و تاكيد كرد : آن مرحوم هيچگاه علاقه به زادگاهش را از ياد نبرد و همواره در راه اعتلاي آن تلاش كرد.
 
 
تعداد بازدید: 62
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal