۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۰ خرداد
English
صفحه اصلی
1396/04/27 اولين جلسه هيات امناء شهداي گمنام شهرستان بيرجند برگزار شد.
اولين جلسه هيات امناء شهداي گمنام شهرستان بيرجند برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان بيرجند، اولين جلسه هيات امناء شهداي گمنام شهرستان بيرجند به رياست فرماندار و باحضور مديركل بنياد حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس استان و ساير اعضاي جلسه در محل سالن اجتماعات فرمانداري برگزار شد.
مهندس علي ناصري فرماندار بيرجند در اين جلسه ضمن تكريم و گراميداشت ياد و خاطره شهداي گرانقدر ايران اسلامي ، اظهار كرد: همه ما وظيفه داريم در حفظ و حراست از فرهنگ ايثار و شهادت بعنوان يكي از ارزش هاي بنيادين در جامعه و نيز انتقال آن به نسل آينده تمام تلاش خود را به كار گيريم.
به گفته فرماندار بيرجند تشكيل هيأت امناي شهداي گمنام، گامي ارزشمند در راستاي تكريم مقام شهداي عزيز، ترويج فرهنگ ايثار و شهادت و حفظ ونگهداري و نيز ساماندهي و سرعت بخشي به ساخت يادمان هاي شهداي گمنام در يك بازه زماني مشخص است.
ناصري در ادامه همچنين با اشاره به دستورالعمل هاي ابلاغ شده در اين كارگروه، تصريح كرد: اين دستور العمل ها شامل وظايفي اعم از چگونگي مديريت و بهره گيري از يادمان هاي شهداي گمنام و نيز اجراي برنامه هاي فرهنگي و ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه به ويژه براي نسل جوان است.
وي افزود : تاكنون پيكر مطهر 27 شهيد گمنام در شهرستان بيرجند دفن شده است و در حال حاضر نيز بررسي و پيگيري هاي لازم براي كسب سهميه شهيد گمنام، جهت خاكسپاري در قسمت شمال شهر بيرجند در حال انجام است؛ كه اميدواريم پس ازكسب سهميه و بررسي شاخص هاي لازم، مردم شمال شهر بيرجند نيز از ثمره و بركات گلزار اين شهيدان والامقام بهره مند شوند.
وي از شهرداري بيرجند خواست تا با همكاري دانشگاه صنعتي زمينه لازم براي حضور مردم در محل دفن پيكر مطهر شهيد گمنام در دانشگاه صنعتي را فراهم آورند؛ تا مردم و نمازگزاران نمازجمعه به راحتي بتوانند با حضور در دانشگاه صنعتي به زيات قبر مطهر شهيد گمنام بپردازند.
ناصري با بيان اينكه ساخت يادمان هاي شهداي گمنام بايد در شان شهدا و متناسب با فرهنگ شهر بيرجند باشد؛ افزود : كميته فني متشكل از متخصصين معماري و هنر كار طراحي يادمان ها را انجام دهند و براي ورودي مكان ها و سازمان هاي محل دفن شهيد گمنام نيز نمادهاي يكساني طراحي و درنظر گرفته شود تا مردم از وجود مزار شهداي گمنام در آن مكان اطلاع يابند.
فرماندار بيرجند بر تهيه تقويم زمانبندي ساليانه جهت انجام برنامه هاي فرهنگي و مذهبي در محل مزار شهداي گمنام جهت جلوگيري از موازي كاري و تداخل برنامه ها و تسهيل در برنامه ريزي تاكيد كرد.
گفتني است در اين جلسه دكتر فخر مديركل بنياد حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس استان به بيان اختيارات و شرح وظايف هيات امنا پرداخت و همچنين اساسنامه هيات امنا را براي حضار تشريح كرد.
 
تعداد بازدید: 109
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal