۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
English
صفحه اصلی
1395/12/21 جلسه شوراي اداري شهرستان بيرجند برگزار شد.
جلسه شوراي اداري شهرستان بيرجند برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان بيرجند، جلسه شوراي اداري شهرستان به رياست فرماندار و باحضور روساي ادارات شهرستان بيرجند در محل فرمانداري برگزار شد.
مهندس علي ناصري فرماندار بيرجند در اين جلسه با گراميداشت ياد و خاطره شهدا و با اشاره به 22 اسفندماه سالروز وفات حضرت ام البنين(س) و روز تكريم مقام مادران و همسران شهدا؛ اظهار كرد : خدمات ارائه شده به ايثارگران درمقابل رشادت ها و ايثارگري هاي اين عزيزان بسيار ناچيز است و مديران ادارات موظفند اهتمام ويژه اي در خدمت رساني و حل مشكلات جامعه ايثارگري داشته باشند.
فرماندار بيرجند به برگزاري دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري و پنجمين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا در ارديبهشت ماه سال آينده اشاره كرد و افزود : وزارت كشور بر اساس وظايف قانوني متولي اصلي برگزاري انتخابات است و فرمانداري و بخشداري وظيفه اجراي انتخابات را برعهده دارند و در اين راستا كليه ادارات و نهادها موظفند بر اساس قانون، حسب درخواست ستاد اجرايي انتخابات و هيات هاي نظارت، كليه امكانات نيروي انساني، پشتيباني و مالي خود را دراختيار برگزاركنندگان و ناظرين انتخابات قرار دهند و نهايت همكاري لازم را در برگزاري باشكوه انتخابات داشته باشند.
ناصري با بيان اينكه بايد تحقق شعار سال و فرمان رهبري مبني براقتصاد مقاومتي مورد توجه قرار گيرد؛ يادآور شد: اقتصاد مقاومتي منحصر به دستگاه دولتي و اجرايي نيست وهمه بايد براي عملياتي شدن آن تلاش كنند و تمامي مديران اجرايي بايد گزارش عملكردشان را در حوزه اقتصاد مقاومتي ارائه دهند تا مردم در جريان اقدامات انجام شده قرار گيرند.
وي با اشاره به محدوديتها و كمبودهاي ادارات در راستاي نيرو و امكانات و اينكه قانون تقسيم خراسان جنوبي در سال 83 به درستي اجرا نشده است؛ افزود: قرار بود طبق قانون 23 درصد از نيرو، امكانات و اعتبارات خراسان بزرگ در اختيار اين استان قرار گيرد؛ كه محقق نشد و اكنون ادارات استاني و شهرساني با كمبود نيرو مواجهند.
فرماندار بيرجند با بيان اينكه در حال حاضر حدود 45 درصد از پست‌هاي سازماني خراسان جنوبي بلاتصدي است؛ بيان كرد: اين امر نشان دهنده اين است كه هر نيرو به اندازه چند برابر توان خود كار مي‌كند.
وي موفقيت هاي بدست آمده دولت تدبير و اميد در استان خراسان جنوبي را با وجود كمبود نيروي انساني و امكانات استان و نيز وجود مشكلات متعدد مالي و بودجه اي ارزشمند دانست. 
فرماندار بيرجند در ادامه به شاخص هاي ويژه عملكردي دولت تدبير و اميد در سطح روستاهاي بخش مركزي شهرستان بيرجند اشاره كرد و افزود : ميزان گازرساني در دولت يازدهم در روستاهاي بخش مركزي شهرستان بيرجند نسبت به دولت قبل؛ بيش از دو برابر افزايش يافته است.
وي به حماسه خودكفايي گندم در دولت تدبير و اميد اشاره كرد و تصريح كرد : كشور در سال 84 جشن خودكفايي گندم را گرفت؛ ولي بعد از حدود 8 سال دوباره به يكي از بزرگترين وارد كنندگان گندم تبديل شده بوديم.
وي ادامه داد : با مديريت مبتني بر تدبير و عقلانيت، با اصلاح قيمت خريد تضميني گندم، علي رغم خشكسالي و محدوديتهاي اعتباري و نيز اصلاح روشهاي آبياري و افزايش راندمان توليد، توانستيم براي بار دوم به خودكفايي گندم برسيم؛ كه اين حركت حماسه اقتصادي و از مصاديق بزرگ حركت در مسير اقتصاد مقاومتي است.
ناصري يادآور شد : در مذاكرات هسته اي در كنار پيشرفت هاي بدست آمده؛ توانستيم حقانيت خود را به جهانيان ثابت كنيم و فضاي بهتري براي همكاري در زمينه هسته اي با دنيا برايمان فراهم شد.
وي موفقيت چشمگير و بزرگ ايران در اجلاس كشورهاي صادركننده نفت (اوپك) را نتيجه در پيش گرفتن رويكرد گفت وگو با جهانيان دانست و اظهار كرد : با اين موفقيت توانستيم سهميه توليد و صادرات نفت خود را كه ناجوانمردانه ضايع شده بود را برگردانيم و صادرات را افزايش دهيم.
فرماندار بيرجند خاطرنشان كرد : بسياري از مشكلات ركود كه در حال حاضر شاهد آن هستيم؛ ناشي از ورود نابسامان نقدينگي در بازه زماني كوتاه بود كه در دولت قبل با تزريق 300هزار ميليارد تومان از منابع بانكي به صنعت ساختمان و پروژه مسكن مهر انجام شد. 
ناصري ادامه داد : در سال 84 حجم نقدينگي در كشور 80هزار ميليارد تومان بود و در سال 92 به 700 هزار ميليارد تومان رسيد و اين سيل ويرانگر نقدينگي موجود در كشور باعث شد تا با ايجاد جذابيت كاذب در برخي فعاليتهاي سوداگرانه، در حال حاضر بعضي از واحدهاي ما به ركود رسيده و بعضي از مشاغل خصوصا در بخش صنعت ساختمان از بين برود.
وي افزود : دولت يازدهم با كاهش نرخ تورم و مثبت كردن نرخ رشد اقتصادي توانست نقدينگي را در كشور كنترل كند و با ايجاد ثبات در بازار، فضاي امن را براي سرمايه گذاري و ايجاد اشتغال فراهم كند.
فرماندار بيرجند همدلي و همبستگي را نياز كنوني جامعه دانست و افزود : بايد دست به دست هم دهيم و با حل مشكلات مردم روحيه اميد و نشاط را در جامعه تقويت نماييم.
وي ديدار مستقم و بي واسطه با مردم را وظيفه شرعي و اداري مديران دانست و بر برگزاري منظم جلسه ملاقات مردمي با هدف بررسي و حل مشكلات مردم تاكيد كرد .
فرماندار بيرجند از مديران خواست با توجه به اهميت و جايگاه روابط عمومي در ادارات با صدور ابلاغ مشاور براي مسئولين روابط عمومي، از توان و ظرفيت آنها در پيشبرد اهداف سازماني به نحو مطلوب استفاده نمايند.
ناصري اظهار كرد : با توجه به بدهي ادارات به دستگاههاي خدمات رسان از قبيل ادارات گاز، برق و آب ؛ مديران ادارات نسبت به پرداخت قبوض و تعهدات مالي خود اقدام نمايند.
وي با اشاره به نزديك شدن به ايام تعطيلات نوروزي از مديران خواست با تهيه و ارسال ليست كشيك نوروزي به فرمانداري؛ آمادگي كامل براي ارائه خدمات مطلوب به مسافرين و همشهريان عزيز در ايام نوروز را داشته باشند .
 
تعداد بازدید: 65
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal