۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ مرداد
English
صفحه اصلی
1397/11/15 سينماي نجيب ايران، بعد از انقلاب اسلامي به وجود آمد
سينماي نجيب ايران، بعد از انقلاب اسلامي به وجود آمد
فرماندار بيرجند گفت: سينماي نجيب ايران، بعد از انقلاب اسلامي به وجود آمد و جشنواره فيلم فجر يكي از نمادهاي مهم انقلاب اسلامي است.
علي ناصري، در آيين افتتاحيه سي و هفتمين جشنواره فيلم فجر و پنجمين جشنواره فيلم فجر خراسان جنوبي افزود: سينما يك هنر عام است و چون ديگر هنرها را هم در خود نهفته دارد، موجب بالندگي ساير هنرها در همه جهان شده است.
وي گفت: عرصه هاي مختلف در سينما با جمع شدن دور هم، براي توليد يك فيلم مشاركت مي كنند و اين هنر را هم در بعد فرهنگي و هنري و هم بعد اقتصادي و صنعتي، به جايگاه ويژه اي رسانده اند.
فرماندار بيرجند اظهار داشت: بسياري از جشنواره هاي خارجي سال ها براي حضور فيلم هايي از سينماي ايران در اين جشنواره ها رقابت مي كردند، چون آنچه سينماي ايران پس از انقلاب اسلامي در هنر هفتم ارائه داد، تعريف جديدي از هنر سينما در اين عرصه بود.
وي افزود: هنر سينما توانسته مولفه هاي انقلاب اسلامي را با زيباترين و پرنفوذترين ابزار هم در داخل و هم خارج كشور ارائه كند و امروز يكي از مولفه هاي مهم فرهنگي كشور، سينماي جمهوري اسلامي ايران است.
ناصري تصريح كرد: جشنواره فيلم فجر يكي از ديرينه ترين يادواره هايي است كه به مناسبت پيروزي انقلاب اسلامي برگزار مي شود و تا امروز اين جشنواره بدون وقفه ادامه داشته و يكي از ابزارهاي اساسي در رشد و بالندگي هنر كشور بوده است.
گفتني است همزمان با گراميداشت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران، فيلم هاي سي و هفتمين جشنواره فيلم فجر از 12 تا 18 بهمن در خراسان جنوبي و در سينما بهمن اكران مي شود.
 
 
تعداد بازدید: 28
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal