۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ مرداد
English
صفحه اصلی
1397/11/03 كتابخانه پروفسور معتمدنژاد در روستاي دستگرد افتتاح مي شود.
كتابخانه پروفسور معتمدنژاد در روستاي دستگرد افتتاح مي شود.
  به گزارش روابط عمومي فرمانداري بيرجند، مهندس علي ناصري فرماندار بيرجند در جلسه انجمن كتابخانه هاي عمومي شهرستان به كمبود كتابخانه عمومي در جنوب شهر بيرجند اشاره كرد و افزود : راه اندازي يك باب كتابخانه در اين محدوده الزامي است.
وي ادامه داد : در حال حاضر به دنبال مكان مناسبي در جنوب شهر براي راه اندازي كتابخانه هستيم و اگر اين فضا در اختيار ما قرار گيرد يك واحد كتابخانه به كتابخانه هاي شهر بيرجند افزوده مي شود.
فرماندار بيرجند از افتتاح كتابخانه پروفسور معتمدنژاد در روستاي دستگرد همزمان با دهه فجر امسال خبر داد و افزود : اين پروژه در سال 1392 در زميني به متراژ 500 متر مربع و زيربناي 220 متر مربع كلنگ زني شده و در دهه فجر امسال به بهره رداري مي رسد.
ناصري اظهار داشت: روستاي دستگرد از روستاهاي پرجمعيت بخش مركزي است و انتظار اين است در روستاهاي حاشيه شهر كه جمعيت زيادي دارند؛ بتوانيم فضاي فرهنگي و مطالعاتي مثل كتابخانه ها را افزايش دهيم.
وي بيان كرد: بنا داريم مكان موقتي براي استقرار نمايندگي كتابخانه ملي و مركز اسناد در خراسان جنوبي ايجاد شود كه با توجه به رايزني صورت گرفته با كتابخانه ملي و مركز اسناد كشور، ابراز تمايل براي انجام اين كار شده و بايد يك مركز اسناد و مدارك و موزه تاريخ سياسي، اجتماعي و فرهنگي شهر بيرجند كه مورد نياز دانش پژوهان و جامعه فرهنگي است، ايجاد شود.
فرماندار بيرجند گفت: بسياري از كتابخانه هاي سطح شهر بيرجند با مديريت و برنامه ريزي مطلوب اداره كتابخانه هاي شهرستان بيرجند، بازآفريني شده و قرار است بزودي كتابخانه شهيد بصيري پور در منطقه مهرشهر افتتاح شود.
 
 
 
تعداد بازدید: 100
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal