۱۳۹۸ پنج شنبه ۵ ارديبهشت
English
صفحه اصلی
1397/08/29 124 طرح اشتغال پايدار روستايي در بيرجند تسهيلات گرفتند.
124 طرح اشتغال پايدار روستايي در بيرجند تسهيلات گرفتند.

مهندس علي ناصري فرماندار بيرجند در چهاردهمين جلسه كميته اشتغال شهرستان بيرجند اظهارداشت: از ابتداي امسال تاكنون با پيگيري دستگاه‌هاي اجرايي در حوزه تثبيت اشتغال و پرداخت تسهيلات اشتغال پايدار روستايي و عشاير، اقدامات خوبي در سطح شهرستان صورت گرفته است

وي با اشاره به پرداخت بيش‌از 41 ميليارد و 400 ميليون تومان تسهيلات اشتغال پايدار روستايي و عشايري در سطح شهرستان گفت: اين تسهيلات به 124 طرح پرداخت شده است و از اين حيث شهرستان بيرجند رتبه نخست در بين شهرستانهاي استان را دارد.

 فرماندار بيرجند تصريح كرد: با همكاري دستگاه‌هاي اجرايي و پيگيري جدي استاندار سابق در حوزه اشتغال، خراسان‌جنوبي توانست رتبه پنجم را در سطح كشور در زمينه جذب تسهيلات اشتغال پايدار روستايي و عشايري كسب نمايد كه اين يك موفقيت بزرگ براي استان است.

وي يادآور شد: ايجاد تحرك اقتصادي و ايجاد اشتغال در مناطق كم برخوردار و محروم روستايي از اهداف اين تسهيلات بوده كه منجر به رفع بسياري از مشكلات معيشتي و اقتصادي روستائيان شده است.

ناصري از پرداخت 147 ميليارد تومان تسهيلات اشتغال در استان خبر داد و افزود: در حال حاضر 183 ميليارد تومان طرح مصوب در بانك‌ها وجود دارد كه اگر مانده تسهيلات ابلاغ و پرداخت شود؛ تأثير بسزايي در افزايش اشتغال استان به جاي خواهد گذاشت.

ناصري با اشاره به اينكه عمده متقاضيان در حوزه اشتغال شهرستان در بخش كشاورزي، تجارت و صنعت بوده است، اضافه كرد: طرح هاي ميراث فرهنگي يكي از اميدهاي شهرستان به ويژه در حوزه روستايي براي ايجاد اشتغال پايدار است.

فرماندار بيرجند با اشاره به اينكه با وجود مشكلات اقتصادي مي‌توان طرح هاي اقتصادي را به سرانجام رساند؛ افزود: بايد در حوزه اشتغال از فكرهاي نو و دانش روز استفاده شود؛ ليكن هنوز در اين حوزه تفكر پيگيري ايجاد شغل به صورت سنتي در سطح شهرستان غالب است.

 
 
 
 
تعداد بازدید: 81
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal