۱۳۹۸ سه شنبه ۱ مرداد
English
صفحه اصلی
1397/03/21 اختصاص 53 ميليارد و 865 ميليون تومان اعتبار به شهرستان بيرجند
اختصاص 53 ميليارد و 865 ميليون تومان اعتبار به شهرستان بيرجند
  به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان بيرجند ، فرماندار بيرجند در جلسه كميته برنامه ريزي شهرستان بيرجند اظهار داشت : در سال جاري در مجموع بالغ بر 865/53 ميليارد تومان اعتبار به شهرستان بيرجند اختصاص يافته است.
وي با بيان اينكه از اين ميزان 22 ميليارد و750 ميليون تومان اعتبارات استاني است ، اظهار داشت : اين اعتبارات شامل اعتبارات تملك دارايي هاي سرمايه¬اي ، الزامات قانون بودجه، سه درصد درآمد حاصل از نفت خام و گاز طبيعي است كه نسبت به سال گذشته كاهش 6/51 درصدي را نشان مي دهد.
ناصري با اشاره به اعتبارات ملي موضوع قانون استفاده متوازن از امكانات كشور، عنوان داشت: در اين زمينه نيز 31ميليارد و 115 ميليون تومان اعتبار به شهرستان بيرجند اختصاص يافته كه نسبت به سال گذشته كه 32 ميليارد و 320 ميليون تومان بوده از 73/3درصد كاهش برخوردار شده است.
وي ادامه داد : در مجموع كل اعتبارات شهرستان بيرجند هم از منابع ملي و هم از منابع استاني در سال جديد 5/29 درصد كاهش يافته است.
ناصري با اشاره به اينكه اولويت ما در اختصاص اعتبار براي پروژه‌هاي نيمه تمام و اولويت‌دار دستگاه‌هاي اجرايي بوده است ؛ افزود: در سال جاري 218 پروژه در شهرستان بيرجند تعريف شده كه نسبت به پروژه‌هاي سال گذشته 48/16 درصد كاهش يافته است و مجموعاً 7 پروژه جديد در شهرستان بيرجند تعريف شده است كه به لحاظ اهميت آنها در بخش‌هايي مانند: احداث پايگاه اورژانس بيمارستان امام رضا (ع) ، احداث دو خانه ي بهداشت روستايي ، تامين روشنايي روستا هاي حاشيه ي شهر و احداث زمين چمن مصنوعي روستايي عمليات اجرايي را آغاز خواهد شد .
فرماندار شهرستان بيرجند تصريح كرد: به لحاظ تعداد طرح و پروژه‌ها در شهرستان بيرجند، اداره كل نوسازي ، توسعه و تجهيز مدارس با توجه به ماموريت هاي مهمي كه دارد با 25 پروژه داراي بيشترين پروژه و سپس اداره كل جهاد كشاورزي با 24 عنوان پروژه و دانشگاه علوم پزشكي، خدمات بهداشتي و درماني بيرجند و اداره كل بنياد مسكن انقلاب اسلامي با 21 عنوان پروژه داراي بيشترين پروژه‌ در سطح شهرستان بيرجند هستند.
وي افزود: به لحاظ اعتباري نيز ادارات كل نوسازي ، توسعه و تجهيز مدارس با 25 پروژه و 7 ميليارد و 970 ميليون تومان، راه و شهرسازي با 6 ميلياردو 520 ميليون تومان، اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي با 5 ميليارد و 650 ميليون تومان ، شركت آب و فاضلاب شهري با 4 ميليارد و 450 ميليون تومان، شهرداري بيرجند با 3 ميليارد و 300 ميليون تومان ، جهاد كشاورزي با 2ميليارد و 910ميليون و دانشگاه علوم پزشكي ، خدمات بهداشتي و درماني بيرجند با 2ميليارد و 900ميليون تومان بيشترين حجم اعتبارات را در شهرستان بيرجند به خود اختصاص داده‌اند.
ناصري در ادامه با اشاره به پروژه هاي مهم و اولويت دار شهرستان گفت : اميدواريم امسال با اعتباراتي كه پيش‌بيني شده؛ شاهد پيشرفت خوبي در احداث و تكميل پروژه ها در سطح شهرستان باشيم.
وي افزود: در نتيجه اجراي بودجه‌اي امسال در 20 روستا اجراي طرح هاي هادي پيگيري و در برخي از آن‌ها اين طرح‌ها را به اتمام خواهد رسيد.
تعداد بازدید: 63
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal