۱۳۹۷ پنج شنبه ۴ بهمن
English
صفحه اصلی
1396/09/04 لزوم برگزاري مانورهاي تمريني براي آمادگي در شرايط بحران
لزوم برگزاري مانورهاي تمريني براي آمادگي در شرايط بحران
به گزارش روابط عمومي فرمانداري بيرجند ، فرماندار بيرجند صبح امروز در جلسه شوراي مديريت بحران شهرستان بيرجند ضمن تبريك پيروزي جبهه مقاومت بر داعش، اظهار كرد: يك سري اقدامات ايجابي و سلبي را بايد انجام دهيم تا در زمان وقوع زلزله و بحران ، دچار مشكل نشويم و در زلزله اخير كه در شهر بيرجند اتفاق افتاد و چون مردم زلزله كرمانشاه را تجربه كرده بودند ، اين باعث شد مردم دچار استرس و اضطراب بشوند و اين اضطراب باعث شد مشكلاتي براي مردم به وجود بيايد.
وي ادامه داد: اضطراب در شب زلزله زياد بود و در فضاي مجازي نيز خبرهاي ضد و نقيض، رد و بدل مي‌شد و ما بايد اين بحران را مديريت مي‌كرديم و در شب حادثه دستگاه‌هاي مسئول مثل هلال احمر ، مخابرات، برق، آب و فاضلاب و نيروهاي نظامي و انتظامي آمادگي لازم را داشتند.
فرماندار بيرجند گفت: بايد مانورهاي تمريني مناسب برگزار شود تا در مواقع بحراني مانند زلزله، اعضاي شوراي مديريت بحران برنامه ريزي و آمادگي لازم داشته باشند و در زمان واقعه هر سازماني وظيفه خود را بداند.
ناصري افزود: بايد يك مانور واقعي برگزار كنيم تا در آن كم و كاستي‌ها مشخص شود و اين كم و كاستي‌ها براي حوادث واقعي مرتفع شود و همچنين عمليات رواني بايد همراه با ساير اقدامات پيش برود و شرايط رواني پس ازحادثه بايد كنترل شود تا از بروز حوادث ديگر جلوگيري شود.
وي خاطرنشان كرد: در شهر بيرجند مكان‌هايي براي اسكان موقت مردم در نظر گرفته شده است و در اين مكان‌ها بايد وسايل مورد نياز اوليه تعبيه شود و تمام اعضاي مديريت بحران بايد نسبت به وظايف خودشان در مورد اين مكان‌ها توجيه شوند و اقدامات لازم را انجام دهند تا در زمان حادثه دچار مشكل نشويم.
فرماندار بيرجند گفت: با توجه به اينكه بارندگي و سيل تا حدودي قابل پيش بيني است اما بايد در اين زمينه برنامه ريزي‌هاي لازم توسط شهرداري انجام شود و نقاط حادثه خيز را شناسايي و نسبت به بي‌خطر كردن آنها خصوصاً قنوات واقع در بافت هاي فرسوده شهري اقدام شود و شركت آب منطقه‌اي بايد مسيرها و حفره‌هاي گمشده قنوات قديمي را پيدا كند و اگر لازم باشد بايد اين حفره‌ها مسدود شوند .
ناصري تصريح كرد: نقاط خطري كه بر روي آنها ساخت و ساز انجام شده است بايد بررسي شده و مالكيني كه به طور غير قانوني بر روي اين نقاط ساخت و ساز داشته‌اند، شناسايي شوند و اطلاعات آنها بايد جمع‌آوري شود و هدايت و اقدامات بعدي از طريق مراجع ذي ربط انجام شود.
تعداد بازدید: 86
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal