۱۳۹۷ دوشنبه ۲ مهر
English
صفحه اصلی
1396/08/16 توسعه صنايع دستي و گردشگري از اولويت هاي شهرستان بيرجند است .
توسعه صنايع دستي و گردشگري از اولويت هاي شهرستان بيرجند است .
به گزارش روابط عمومي فرمانداري بيرجند ، فرماندار بيرجند با حضور در غرفه خانه مطبوعات خراسان جنوبي دربيست وسومين نمايشگاه مطبوعات كشور ، از توسعه صنايع دستي و گردشگري به عنوان اولويت هاي مهم شهرستان ياد كرد و گفت: با توجه به اين كه روستاها با خشكسالي مواجه شده، صنايع دستي به عنوان متمم كار كشاورزي مورد توجه است و اقداماتي در اين زمينه شروع شده و براي مثال آموزش وتوليد پارچه بافي وحوله بافي، خريد محصول و بازاريابي براي آنها، در دستور كار قرار گرفته است.

ناصري به ثبت ملي هنر "حوله بافي" روستاي خراشاد اشاره كرد و افزود: براي ثبت جهاني اين منطقه نيز پيگيري مي شود تا گردشگران در جهان با خراشاد و قابليتهاي بومي آن آشنا شوند. همچنين آموزش هاي رايگان پارچه بافي در شهر و روستاهاي شهرستان ادامه دارد.
وي ادامه داد : به اين منظوراعطاي تسهيلات از منابع مختلف به متقاضيان و طرحهاي داراي توجيه كه اشتغالزا و اقتصادي باشد امكان پذير است.
فرمانداربيرجند توجه به حوزه گردشگري را اولويت مهمي عنوان كرد و گفت : در سال هاي گذشته سفرهاي سفراي خارجي به استان در سال هاي گذشته صورت مي گرفته است كه براي برقراري مجدد اين سفرها بايد پيگيري لازم صورت گيرد.
وي ادامه داد : تورهاي گردشگري فعلي خارجي، نتيجه كار شركتها و آژانسهاي مسافرتي بخش خصوصي ، ميراث فرهنگي و سفر سفرا درچند سال قبل است.
ناصري تاكيد كرد: اقتصاد مناسب روستا و نقاط كمتر توسعه يافته بايد به صورتي هدايت شود كه حداقل سرمايه گذاري و بيشترين بازدهي را داشته باشد و مطالعات نشان داده كه به ازاي هر 8 گردشگر دائمي، يك شغل ثابت ايجاد مي شود كه اين موضوع، كليد كمك به اقتصاد استان است.
تعداد بازدید: 1
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal