۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۰ خرداد
English
صفحه اصلی
1396/06/22 ايجاد كارگروه ملي براي ثبت حوله بافي خراشاد ضروري است.
ايجاد كارگروه ملي براي ثبت حوله بافي خراشاد ضروري است.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري بيرجند؛ مهندس ناصري فرماندار بيرجند در آئين ثبت ملي حوله بافي خراشاد با بيان اينكه با همت و پشتكار بانوان روستاي خراشاد هنر حوله بافي در اين روستا احيا شد؛ اظهار كرد : بيش از يك دهه است كه به همت بانوان اين روستا با ثبت تعاوني زنان خراشاد، اين هنر مجدد احيا شد و اكنون به نقطه اي رسيده ايم كه تقاضا براي صادرات اين محصول وجود دارد.
وي ادامه داد : هنر حوله بافي اختصاص به روستاي خراشاد و شهرستان بيرجند دارد و اكنون نيازمند كارگروه ملي براي ثبت حوله بافي خراشاد هستيم تا از اين طريق به ثبت جهاني حوله بافي اقدام نمائيم.
ناصري افزود : با ثبت جهاني حوله بافي دروازه هاي گردشگري و ورود گردشگران داخلي و خارجي به اين روستا باز خواهد شد؛ كه نتيجه اصلي آن كمك به مباحث زيربنايي اقتصادي اين روستا خواهد بود.
وي افزود : با برنامه ريزي و هماهنگي لازم تلاش خواهد شد تا مواد اوليه طبيعي مورد نياز، در اختيار توليد كنندگان اين محصول در اين شركت تعاوني قرار گيرد.
فرماندار بيرجند در پايان با بيان اينكه تاكنون بيش از 2000 نفر در زمينه حوله بافي در شهرستان بيرجند مشغول به فعاليت هستند؛ تصريح كرد : به همت بخشداري و دهياري هاي بخش مركزي تلاش خواهد شد اين هنر در ساير روستاها آموزش داده شود تا زمينه گسترش حوله بافي را در شهرستان فراهم نمائيم.
 
 
تعداد بازدید: 74
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal