۱۴۰۲ دوشنبه ۳ مهر
English
صفحه اصلی
1400/11/11 اولین هم اندیشی روسای شوراهای اسلامی و دهیاران روستاهای بخش مرکزی شهرستان بیرجند
اولین هم اندیشی روسای شوراهای اسلامی و دهیاران روستاهای بخش مرکزی شهرستان بیرجند
اولین هم اندیشی روسای شوراهای اسلامی و دهیاران روستاهای بخش مرکزی شهرستان بیرجند با حضور فرماندار شهرستان بیرجند، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری بخشدار بخش مرکزی، اعضای شورای اسلامی بخش مرکزی، روسای شوراها و دهیاران روستاها در سالن قلم چی برگزار گردید .
به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی در ابتدای جلسه نجات رئیس شورای بخش مرکزی شهرستان بیرجند ضمن خوشامدگویی به روسا و دهیاران روستاهای بخش مرکزی و تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن با اشاره به عدم امکان برگزاری مراسم بزرگداشت روز شورا به دلیل شیوع بیماری کرونا و ضرورت رعایت فاصله گذاری اجتماعی از زحمات اعضای شورا اسلامی دوره ششم طی 6 ماه اخیر به ویژه در راستای مبارزه با شیوع ویروس بیماری کوئید 19 قدردانی نمود،ایشان اعم مشکلات بخش را بیان و از روسا ودهیاران بخش خواستار شد مهمترین مشکلات روستاها را مکتوب به شورای بخش ارائه تا جلساتی با حضور مدیران مربوطه برگزار و نسبت به حل آن اقدام شود.
در ادامه خواجوی مدیرکل دفتر امور روستایی ضمن تقدیر از بخشدار و از اعضای شورای بخش مرکزی به جهت اهتمام به تشکیل این جلسه به بیان نکاتی در خصوص ضرورت و نحوه تشکیل شوراهای اسلامی پرداخت وی اذعان داشت خوشبختانه امروز پس از گذشت پنج دوره از فعالیت شوراهای اسلامی مردم و اعضای شوراها آشنایی به مراتب بیشتری با شرح وظایف و اختیارات این نهاد پیدا کرده‌اند.
مصطفوی نیا بخشدار مرکزی پیش شرط توسعه روستایی مطالبه گری و پیگیری اعضای شوراهای روستاها و دهیاران است.وی با تبریک فرارسیدن ولادت با سعادت دخت نبی اکرم حضرت فاطمه الزهرا(س)و تبریک ویژه به بانوان دهیار و شورا، برگزاری جلسات با شوراها و دهیاران و اطلاع رسانی مناسب به اهالی، تعامل سازنده با اهالی و همکاری با ادارات، در خصوص تلاش دهیاران برا مطالعه گردشگری، کشاورزی و صنایع نکاتی را یادآور و خواستار تلاش مضاعف دهیاران با توجه به کمبود منابع مالی شد.
ایشان تاکید کرد؛ایجاد وحدت و همدلی و مشارکت بیشتر روستائیان در اداره روستا و سوق دادن دهیاری ها به سوی خودکفایی و ایجاد کارآفرینی در روستا با تلاش دهیاران و جذب سرمایه گذار در حوزه فعالیت دهیاریها باید مورد توجه باشد.
بخشدار مرکزی عنوان کرد هر یک از روستاهای سطح شهرستان ظرفیت‌های خوبی در حوزه های مختلف دارد که باید آنها را شناسایی و در جهت توسعه و آبادانی استفاده کرد.
مصطفوی وی با بیان اینکه مطالبه گری اعضای شورای روستاها و دهیاری ها بیشتر توسعه روستایی است افزود با رعایت احترام همکاری با ادارات و شرکتهای دولتی عزت نفس روستایی را حفظ کنید و مطالبه گر باشید در غیر این صورت توسعه روستایی محقق نمی شود در ادامه دهیاران و روسای شوراهای اسلامی به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود در خصوص مسائل مختلف روستا پرداختند
تعداد بازدید: 769
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal