۱۳۹۹ يکشنبه ۲۸ دي
English
صفحه اصلی
1397/06/17 قاچاق كالا چرخه سالم اقتصاد ملي را به خطر مي‌اندازد.
قاچاق كالا چرخه سالم اقتصاد ملي را به خطر مي‌اندازد.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان بيرجند ، فرماندار بيرجند در جلسه كميسيون برنامه‌ريزي هماهنگي و نظارت بر مبارزه با قاچاق كالا و ارز شهرستان بيرجند با اشاره به ضرورت مبارزه با قاچاق كالا و ارز اظهار داشت : قاچاق كالا تهديدكننده توليد داخلي است و چرخه سالم اقتصاد ملي را با خطر روبه‌رو مي‌كند .
وي افزود : در بحث قاچاق ارز در شهرستان بيرجند تاكنون مشكلي وجود نداشته است و اكثر موارد مربوط به قاچاق كالا بوده است و خوشبختانه با همكاري دستگاه‌هاي ذي‌ربط در بسياري از جاها قاچاق كالا نيز كمرنگ و يا از بين رفته است.
فرماندار شهرستان بيرجند با تاكيد بر اينكه بايد در بحث قاچاق كالاهاي سلامت محور نسبت به گذشته توجه بيشتري شود بيان كرد: در اين راستا يكي از مهمترين دلايل به علت افزايش تورم و جذابيت بيشتر براي ورود كالاهاي قاچاق محور از مرزها است كه بايد با هوشياري و حساسيت بيشتري در اين زمينه ورود پيدا كرد.
وي به نظارت بر آرايشگاه‌هاي زنانه و مردانه اشاره كرد و گفت: در اين راستا نظارت بر 900 تا يك هزار آرايشگاه در بيرجند انجام شده كه حدود 700 آرايشگاه زنانه است و به صورت مرتب نظارت صورت مي‌گيرد همچنين بازديدهاي مشتركي با معاونت غذا و دارو در اين زمينه انجام مي‌شود.
ناصري يكي از مهمترين راه‌هاي پيشگيري از عرضه كالاهاي قاچاق را در جامعه فرهنگ‌سازي عنوان كرد و اظهار داشت: در اين راستا رسانه‌ها نقش بسيار موثري دارند.
وي افزود: بر اساس دستور مقام معظم رهبري كالاهايي كه به صورت قاچاق وارد كشور مي‌شوند و قاچاق بودن آن محرز مي‌شود بايد معدوم شوند.

تعداد بازدید: 69
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal